У перші роки існування ОІІВТ кафедри іноземних мов не було. Викладання мов здійснювалося секціями англійської (керівник М.І. Бабич) і німецького (керівник О.Е. Могансон) мов.

Кафедра іноземних мов була створена у вересні 1934 року за керівництвом доцента М.І. Бабича, якого пізніше змінив старший викладач Г.М. Краснов, який завідував кафедрою до 1944 року. З 1952 по 1964 р. кафедрою керував старший викладач І.І. Бант. З 1964 р. більше чверті століття кафедру очолювала доцент Г.Т. Новикова. У ті роки на кафедрі працювали к.філол.н., Доценти В.С. Марцинкевич, Н.М. Лутпаева, М.С. Харківська, В.І. Тарасова, Є.П. Мельниченко, к.пед.н. доцент М.М. Носова. Працювали також десятки досвідчених старших викладачів: В.А. Зубковська, В.С. Кротова, Д.Є. Бєлік, Т.А. Арсентьева, Л.С. Савельєва, Л.В. Василенко, І.Л. Калустьян, М.П. Коваленко, Е.В. Нестеренко, Т.С. Палій.

У ті ж роки колектив кафедри багато працював над повсякденними проблемами навчання студентів всіх документів ОІІМФ англійської мови, використовуючи сучасні підручники, методичні розробки, ТСО, кіно і діафільми.

Кафедра розробляла такі великі загальнокафедральною теми як «Психологія основ навчання англійської мови», «Інтенсифікація методів навчання усного мовлення та спеціальної термінології» і д.р.

Все це сприяло вдосконаленню методів роботи в області володіння усним мовленням, практичними навичками письмового перекладу текстів і статей за фахом.

У 1989 році кафедру очолювала к.філол.н., Доцент М.С. Харківська. Даний період роботи кафедри пов'язаний з інтенсивним впровадженням у навчальний процес програмування і використання комп'ютерів для навчання англійської мови. Доцент М.С. Харківська багато працювала над складанням комп'ютерних програм навчання граматичному матеріалу, усного мовлення, загальної та спеціальної лексиці.

На кафедрі ведеться навчання студентів наступних дисциплін: англійська мова (базовий курс), ділова англійська мова, науковий англійська мова, німецька мова.

Викладачі кафедри ведуть безперервну роботу в області вдосконалення навчальних програм, посібників, методів навчання. Розробляються нові методи контролю знань, умінь і навичок. Кафедра займається розробкою теми «функціонування одиниць в германських мовах в спеціальних текстах» (особливості викладання германських мов в спеціальних ВНЗ).

З 2002 по 2010г.г. кафедрою завідувала к. політ.н., доцент А.В. Ніжельська, з 2010 по 2011 р обов'язки завідувача кафедри проф. С.В. Руденко. З грудня 2011 кафедра іноземних мов та українознавства реорганізуються шляхом їх навчання в кафедру українознавства і іноземні мови. Завідував кафедрою професор доктор історичних наук Н.І. Міхайлуца. З вересня 2013 року кафедра була перейменована в «Українознавство, історико-правові та мовні дисципліни», з якої в лютому 2014 року було виділено кафедру філології під керівництвом кан.філол.н., Доцента С.С. Богуславського.

З вересня 2016 року завідувач кафедри та доцент кафедри кандидат філологічних наук Смаглій Валерія Михайлівна.


Завідуючий кафедрою «Філологія»

Смаглій 
Валерія Михайлівна
 
кандидат філологічних наук, доцент

 

Режим роботи кафедри «Філологія»

понеділок – п'ятниця: 8.30 – 17.30

технічна перерва: 12.00 – 13.00

Контакти кафедри «Філологія»

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. ст. корп.

Телефон:

Go to top