Підприємницький Клуб ОНМУ (Startup Club ONMU) завершив осінній стартап–семестр.

  Протягом двох місяців за допомогою команди Клубу та запрошених експертів студенти нашого університету дізнались:
 • Що таке стартап та у чому його відмінність від звичайного бізнесу
 • Хто такі компанії–єдинороги
 • Суть дизайн–мислення
 • Що таке канва бізнес–модель
 • Як розробити портрет клієнта та прописати унікальну ціннісну пропозицію
 • Основні методи генерації ідей
 • Що таке краундфандинг та як він працює
 • З чого почати свій стартап та які якості необхідно у собі розвивати для подальшої роботи
 • Основи ораторського мистецтва
 • Що таке маркетингова стратегія та як її прописати
 • Особливості залучення інвестицій та коштів до свого проекту
 • Найкращі інструменти для бізнесу та проект КУБ від ПриватБанку

У підсумку було розроблено кілька стартап–проектів. Ми трохи розповімо про ці проекти, щоб усі знали яка талановита молодь навчається в Одеському національному морському університеті.

 1. «Healthy Drive» - сучасний, та корисний аналог усім відомого Mac Drive. Цей проект вирішує питання харчування людей, щоб замість шкідливих фастфудів люди мали змогу харчуватися здоровою їжею із мінімальним затраченим часом на це. Корисна їжа у лічені хвилини!

 2. «ST» - проект «Summer Time», який вирішує проблему багатьох любителів гарної засмаги. Стартап планує випуск купальників та плавок, що будуть пропускати УФ-промені, і найголовніше - без шкоди для вашого здоров'я.

 3. «LiChu» - незамінний помічник кожного туриста! Це - мобільний додаток, що зекономить час, генеруючи користувачеві вже готовий список речей у подорож,та нагадає вам не залишити їх вдома. Також у цьому додатку ви можете знайти лайфхаки для людей, що подорожують, та підказки про країни, що ви вже відвідали або збираєтесь до них вперше.
 4. «KVA Change» - платформа для обміну речами, яка вирішує найбільш розповсюджену проблему мабуть кожної людини - проблему «нема що надягнути» Тут вы можете обміняти речі, які вам вже не підходять, або вже не до вподоби на інший необхідний одяг або купити за зниженою ціною.
 5. «gARderobe» - мобільний додаток, що дозволить зекономити час на підбір одягу, за допомогою 3Д сканеру силуету та особистого віртуального консультанта, тим самим спрощучи собі етап шопінгу
 6. «Good Fair» - стартап, що полягає у створенні та проведенні благодійних вечірок, які надаватимуть змогу проявити себе молодим творцям та музикантам, а також продати або купити цікаві речі. Також даний проект пропонує проведення лекцій на різну тематику для збору коштів на вирішення соціальних та екологічних проблем міста
 7. Розробка свого проекту - вже тяжкий труд, і фінал семестру ще раз довів, що усі учасники стартап-програми залишились переможцями Ми вітаємо усіх наших резидентів із маленьким кроком у світ стартапів!

  Навесні відбудеться наступний стартап–семестр. Зарошуємо усіх, хто має ідеї та бажання створити свій стартап.

  Підписуйтесь на сторінки Підприємницького Клубу ОНМУ, щоб отримувати актуальну інформацію зі світу стартапів
  https://www.facebook.com/startupclubonmu/?ti=as
  https://instagram.com/startup.club.onmu?igshid=jctrqq92x5v8

  До нових зустрічей!

У вересні 2020 року YEP спільно з Міністерством цифрової трансформації України, Міністерством освіти і науки України, Українським фондом стартапів за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України» запустили ініціативу «Підприємницький університет». Головна мета проєкту — вивести університетське підприємництво в Україні на якісно новий рівень та запустити тренд на створення стартапів серед молоді і студентів. Одеський національний морський університет став учасником цього проєкту.

У рамках пілотного проєкту в осінньому семестрі 2020 року YEP запустив академічний курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами», який був інтегрований до навчальних планів пілотних університетів.

Участь у пілотному семестрі взяли 108 викладачів та 2500 студентів з 64 університетів з 29 міст України. Протягом 4 місяців викладачі провели майже 3000 лекцій та воркшопів, а студенти пропрацювали понад 400 стартап ідей. За період з вересня до грудня команда YEP отримала більш ніж 6000 фідбеків. За відгуками як викладачів, так і студентів курс є одним з найкорисніших в університетах. Більшість університетів вже підтвердили свою участь у наступних семестрах. Крім того, на весняний семестр 2021 року до викладання курсу планують доєднатися ще 26 викладачів з 12 нових університетів.

Показовим є факт, що не тільки студенти зацікавились створенням стартапів, а й викладачі. Отже, «Підприємницький університет» створює нову підприємницьку культуру та спільноту на різних університетських рівнях в Україні.

18 грудня YEP провів підсумковий Форум для викладачів пілотного семестру. Результати першого півріччя показали високий рівень зацікавленості та відкритості університетів до теми підприємництва, а також великий потенціал університетського підприємництва в Україні. На форумі самі викладачі підтвердили свою жагу до розвитку напрямку. Це дуже важливо в контексті розвитку всієї екосистеми та цифрової економіки країни. Реалізація такого потенціалу потребує подальших зусиль команди для покращення контенту, залучення нових університетів, постійного підвищення кваліфікації викладачів, розвитку рівня інноваційного менеджменту керівництва університетів та створення можливостей для подальшого розвитку студентських стартапів.

У лютому 2021 р. буде проведено перший національний фінал конкурсу студентських стартапів. Для участі в конкурсі вже отримано більше 90 анкет від студентських команд.

***

«Підприємницький університет» — ініціатива, що має на меті створення підприємницьких університетів в Україні, тобто університетів з потужною культурою підприємництва і стартап-інфраструктурою. З вересня 2020 року в 76 університетах розпочався курс «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами». Ініціатива реалізується мережею стартап-інкубаторів YEP спільно з Міністерством освіти і науки України, Міністерством цифрової трансформації України, Українським фондом стартапів, за підтримки Програми USAID «Конкурентоспроможна економіка України».

Мережа стартап-інкубаторів YEP створює екосистему молодіжного підприємництва в Україні та Східній Європі, яка надає можливості молоді для персонального та професійного розвитку. Це можливість без ризиків спробувати себе в підприємництві та запустити власний стартап за 3 місяці.

Програма USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (USAID КЕУ) підтримує стартапи й малі та середні підприємства (МСП) з метою підвищення їхньої конкурентоспроможності на внутрішньому ринку України та міжнародних ринках, допомагає в розбудові спрощеного та прозорого бізнес-клімату, а також сприяє формуванню ефективної торгової політики, щоб забезпечити МСП можливістю скористатись перевагами від міжнародної торгівлі.

Валентині Леонідівні Ромах, старшому викладачеві кафедри "ЕПТВР", дуже потрібна допомога! Захворіла дитина, потрібна термінова операція, пов'язана з пересадкою кісткового мозку, вартістю 200 тис євро.

Звертаємося до Вас з проханням надати посильну допомогу!

БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД "ДОПОМОГА ДАР'Ї РОМАХ"

Рахунок: 26004924898039.980
IBAN UA603204780000026004924898039
Код банку: 320478
РНОКФО: 44070124
Отримувач: БФ "ДОПОМОГА ДАР'Ї РОМАХ"

Детальніше

Особливістю освітнього процесу при навчанні на спеціальності «Туризм» є поєднання теорії та практики. Саме тому концепцією навчання передбачено поглиблення практичної складової студента, гнучкість навчальних траєкторій для досягнення відповідних загальних та професійних компетентностей.

В умовах COVID-19 задля безпеки всіх учасників навчального процесу протягом жовтня-листопада 2020 р. відбувся ряд зустрічей представників туристичного бізнесу зі студентами спеціальності «Туризм».

  Спікерами онлайн-конференцій були:
 • президент Національної туристичної організації України Іван Липтуга,
 • радник голови ОДА з питань туризму та курортів Дар’я Сонячна,
 • голова правління ГО «Асоціація лідерів туристичного бізнесу Миколаївської області» Тетяна Чичкалюк,
 • шеф-кухар круїзних лайнерів Дмитро Повержук,
 • фахівець з міжнародного туризму Євген Торган,
 • власник та директор ТФ «Л-тур» Оксана Нестерова.

Наші практичні зустрічі набули нового і не менш ефективного формату – on-line!

Очікуємо нових зустрічей студентів з відомими практиками туристичного бізнесу України та світу!

Сторінка 1 із 59

Наверх