28-29 квітня 2017 р. в Одеському національному морському університеті відбудеться VІ Міжнародна наукова конференція “Південь України: етноісторичний, мовний, культурний та релігійний виміри”.

Конференція організована кафедрою українознавства, історико-правових та мовних дисциплін ОНМУ за участі провідних учених Інституту історії НАН України, Національної спілки краєзнавців України, Науково-дослідного інституту українознавства, Державного архіву Одеської області, Громадської ради при ДАОО, а також представників наукової спільноти від 30 вищих навчальних закладів з різних регіонів України (від Ужгорода до Харкова і від Києва до Ізмаїла). До участі в конференції долучилися також дослідники 9 вишів та коледжів міста Одеси, а також співробітники та науковці Одеського, Миколаївського обласних державних архівів.

Співорганізаторами конференції є представники 4 наукових та навчальних закладів з Румунії (м. Бухарест і м. Галац) та 2-х із Республіки Молдова (м. Кахул і м. Кишинів).

У ході конференції відбудеться засідання круглого столу на тему «Декомунізаційні процеси в країнах єврорегіону Нижній Дунай: засоби, досвід, наслідки…».

До участі у круглому столі запрошено провідних дослідників із вивчення природи комуністичних режимів, тоталітарних систем та наслідків цих режимів з країн нижньодунайського регіону – України, Румунії, Республіки Молдова. З доповідями на круглому столі виступлять фахівці з Інституту історії НАН України, Інституту національної пам’яті України, Інституту із розслідування злочинів комунізму і пам’яті румунської еміграції (м. Бухарест, Румунія), Національної ради із вивчення архівів спецслужб (м. Бухарест, Румунія), Інституту соціальної історії «ProMemoria» (м. Кишинів, Республіка Молдова) та інших наукових установ та громадських організацій, фахівці з соціальної історії, історичної пам’яті народу.

Програма конференції

Прес-реліз

Наука

Menu
Наверх