У 1965 році в Одеському інституті інженерів морського флоту - ОІІМФі (з 2002 року Одеський національний морський університет) на базі лабораторій автоматики і електромоделювання була створена кафедра з назвою "Автоматика і обчислювальна техніка".

Першим завідувачем кафедрою став випускник ОІІМФа професор Леонід Олексійович Коздоба. Створення згаданих лабораторій відноситься до середини п'ятдесятих років. Необхідно зазначити, що лабораторія електромоделювання якийсь час була унікальною щодо технічних засобів і єдиною в колишньому Союзі, спричинивши істотний вплив на створення подібних підрозділів в інших містах.

З 1966 до 1969 роки кафедрою завідував доцент Лев Олександрович Орлов - фахівець у галузі суднової автоматики.

У період з 1969 до 1972 року кафедру очолював професор Володимир Володимирович Лаханін - відомий учений, фахівець у галузі суднового енергетичного устаткування.

З 1972 до 1982 року завідувачем кафедрою працював випускник інституту, професор Ігор Дмитрович Конопльов, що спеціалізувався у галузі методів і засобів математичного моделювання процесів у системах із розподіленими параметрами.

З 1982 року до 2015 ріку кафедрою керував випускник інституту, професор Ростислав Володимирович Меркт. Із 1984 року кафедра отримала назву "Технічна кібернетика".

Після передчасної смерті професора Ростислава Володимировича Меркта, колектив кафедри звернувся до адміністрації університету з клопотанням присвоїти кафедрі ім’я професора Р.В. Меркта.

Наказом ректора від 5.02.2016 р. № 29-ру за рішенням Вченої ради кафедра "Технічна кібернетика" перейменована в кафедру "Технічна кібернетика імені професора Р.В.Меркта".

З 2016 р. кафедрою керує Загребнюк Віктор Іванович доктор технічних наук, доцент кафедри «Комп’ютерних технологій».

У даний час кафедра "Технічна кібернетика імені професора Р.В.Меркта" веде учбовий процес на перших курсах усіх факультетів із дисциплін, що пов'язані з вивченням основ обчислювальної техніки і використовуванням її в повсякденній діяльності. За фахом “Інформаційні управляючі системи та технології ” кафедра веде ряд основоположних курсів.

 

Кафедра Технічної кібернетики й інформаційних технологій здійснює підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальністю 122 «Комп’ютерні науки».

Спеціальність "Комп'ютерні науки та інформаційні технології" дає можливість отримати перспективну роботу в ІТ-компаніях у тому числі зарубіжних (чотири наших випускники працюють у країнах Євросоюзу: Польщі, Бельгії, Нідерландах). Наші випускники працюють: адміністраторами баз даних; Веб-дизайнерами; Веб-розробниками; системними адміністраторами; програмістами, адміністраторами комп'ютерних мереж тощо.

При підготовці студентів за цю спеціальністю використовуються найсучасніше програмне забезпечення. Для навчання програмуванню використовуються різні інтегровані середовища програмування, наприклад, Visual Studio та Qt. Студент вивчають технології об’єктно-орієнтованого програмування та кросс-платформеного програмування для різних операційних систем, здобувають знання з програмування мобільних терміналів (смартфони), а також мікроконтролерів, мікропроцесорів та роботів.

Студенти вивчають дисципліни пов'язані з Web-програмуванням та Web-дизайном, навчаються основам програмування комп’ютерних ігор з використанням мови програмування Java.

Почесний завідувач кафедри "Технічна кібернетика імені професора Р.В.Меркта"

Меркт 
Ростислав Володимирович
 

професор, кандидат технічних наук

 

Контакти кафедри 

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, каб. 150 ст. корп., ОНМУ

Телефон: + 38 (048) 728-31-34

Наверх