Назва курсуОбсяг   (годин)Автор / викладач курсуВартість
 1 Суднові механіки (рівень експлуатації) 120 Викладачі ОНМУ та ЦПМ ТОВ «Авант» По факту 
Суднові механіки (рівень управління) 120 Викладачі ОНМУ та ЦПМ ТОВ «Авант» По факту
Суднові електромеханіки 120 Викладачі ОНМУ та ЦПМ ТОВ «Авант» По факту 
Судноводії (рівень експлуатації) 96 Викладачі ОНМУ та ЦПМ ТОВ «Авант»  По факту
Судноводії (рівень управління) 96 Викладачі ОНМУ та ЦПМ ТОВ «Авант»  По факту
Офіцери охорони портових споруд та судноплавних компаній 40 Викладачі ОНМУ  3680
7 Основи стивідорної діяльності 45 Викладачі ОНМУ  По факту
8 Експерт з оцінки якості та кількості товарів (вантажний сюрвейєр) 55 Викладачі ОНМУ 4350 
9 Кроссплатформена мова програмування Java 32 Викладачі ОНМУ По факту 
10 Комерційне забезпечення транспортних процесів 45 Викладачі ОНМУ  По факту
11 Портовий інжиніринг 45 Викладачі ОНМУ По факту
12 Токарна справа 40 Викладачі ОНМУ 4170
13 Зварювальник 50 Викладачі ОНМУ 5280
14 Морське агентування та його організаційно-правове забезпечення 60 Викладачі ОНМУ  По факту
15 Морське страхування 30 Викладачі ОНМУ По факту 
16 Правове регулювання контейнерних перевезень 30 Викладачі ОНМУ  По факту
17 Морський бізнес 60 Викладачі ОНМУ  6740

Cектор дистанційного навчання надає широкий спектр освітніх послуг за дистанційною формою:

 • для альтернативної підготовки фахівців усіх освітньо- кваліфікаційних рівнів вищої освіти за акредитованими в університеті напрямами (спеціальностями, спеціалізаціями) у межах ліцензованого обсягу підготовки за заочною формою навчання;
 • для слухачів курсів довузівської підготовки;
 • для слухачів курсів підвищення кваліфікації та перепідготовки (спеціалізації), стажистів та інших;
 • для студентів (як додаткова платна освітня послуга) з метою повторного або поглибленого вивчення певної дисципліни та перескладання екзамену або заліку з неї;
 • для дистанційного вивчення дисципліни поза межами навчального плану.

САЙТ ДИСТАНЦІЙНОЇ ОСВІТИ

УВАГА! ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПОСТІЙНЕ ПОПОВНЕННЯ БАНКУ ДИСТАНЦІЙНИХ КУРСІВ ОНМУ

Якщо Вас зацікавить той чи інший курс, зазначений у списку дистанційних курсів, будь ласка:

 • звертайтесь за адресою та телефонами (що вказані нижче);
 • або зробіть електронну заявку на обраний курс, і співробітники Центру освітніх послуг обов’язково поспілкуються з Вами й нададуть всю необхідну інформацію щодо дистанційного навчання в університеті.

Положення про дистанційне навчання в ОНМУ

Співробітники Сектору дистанційного навчання:

Адамчук Микола Васильович – провідний спеціаліст

Графік роботи Сектору дистанційного навчання:

понеділок - п'ятниця: з 8-30 до 16-00

технічна перерва: з 12-00 до 13-00.

Контакти Сектору дистанційного навчання:

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, каб. 215 лабораторного корпусу

Телефон: +38 (048) 728-31-10; +38 (048) 732-23-46; +38 (099) 630-22-01;

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Сектор підвищення кваліфікації та перепідготовки (раніше – Центр підвищення кваліфікації / до 1998 року; Факультет післядипломної освіти та підвищення кваліфікації / до 2009 року; Центр післядипломної освіти та підвищення кваліфікації / до 2016 року) надає освітні послуги слухачам курсів підвищення кваліфікації та перепідготовки фахівців за всіма ліцензованими в університеті напрямами, спеціальностями та окремими навчальними програмами.

За час існування в ОНМУ системи післядипломної освіти дипломи про перепідготовку спеціалістів та свідоцтва про підвищення кваліфікації отримали понад 5000 слухачів.

Навчальний процес у Секторі підвищення кваліфікації та перепідготовки здійснюють висококваліфіковані викладачі університету та провідні фахівці профільних вітчизняних і зарубіжних підприємств, установ, компаній (насамперед, організацій морської галузі).

УВАГА! ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ПОСТІЙНИЙ НАБІР НА КУРСИ ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Якщо Вас зацікавить той чи інший курс, зазначений у нашому списку навчальних курсів, будь ласка:

 • звертайтесь за адресою та телефонами (що вказані нижче) 
 • або зробіть електронну заявку на обраний курс і співробітники Центру освітніх послуг обов’язково поспілкуються з Вами та нададуть всю необхідну інформацію.

Співробітники Сектору підвищення кваліфікації та перепідготовки:

Клінаєв Юрій Васильович – провідний спеціаліст (підвищення кваліфікації)

Лавренчук Олена Михайлівна – спеціаліст 1 категорії (методист).

Графік роботи Сектору підвищення кваліфікації та перепідготовки:

понеділок - п'ятниця: з 8-30 до 16-00

технічна перерва: з 12-00 до 13-00.

Контакти Сектору підвищення кваліфікації та перепідготовки:

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. 217 лаб. корп., ОНМУ.

Телефон/факс: +38 (048) 732-22-47; +38 (048) 728-13-47; +38 (048); 732-23-46

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Методологія управління проектами формувалася на основі трансформації базисних принципів класичної теорії управління з урахуванням реалій підприємницького оточення сучасної стадії розвитку ринкових форм господарювання і включає розумні та ефективні методики професійного управління. Управління проектами інтегрує різні техніки і методи в єдине ціле і формує новий інструментарій, який забезпечує позитивні результати проектної діяльності, незважаючи на те, що аналіз PERT і принципи командної роботи використовують з 50-х років ХХ століття, а графіки Ганта відсвяткували 100-річний ювілей.

Динамічність світового розвитку в сукупності з розширюючимися рамками міжнародного співтовариства створюють необхідність у високій освіченості фахівців, з адекватними проблемам ХХI століття якістю освіти. Методологія управління проектами в країнах з ринковою економікою отримала широке визнання завдяки її ефективному використанню для розробки та реалізації різноманітних проектів, починаючи від будівництва невеликих об'єктів до космічних проектів і державних програм. Специфіка даної методології визначається змістом поняття «проект». Всякий проект характеризується чітко визначеною метою (в той же час цілі проектів можуть бути найрізноманітніші), унікальністю і неповторністю, обмеженням за часом.

В даний час підготовка фахівців цього профілю здійснюється у вищих навчальних закладах країни, наприклад, у Києві, Донецьку, Луганську, Львові, Миколаєві, Харкові, Одесі і, в тому числі, в Одеському національному морському університеті.

ОНМУ багатий своїми традиціями в підготовці фахівців морських спеціальностей. У той же час ми намагаємося чітко реагувати і на сучасні потреби. Сьогодні практичне значення управління проектами обумовлює зацікавленість широкого кола фахівців, які пов'язані з управлінням і організацією виробництва, у підготовці відповідних кадрів (проектних менеджерів).

Саме проектний менеджер здатний «провести» проект у життя, забезпечити гідну віддачу від вкладення в нову справу грошових коштів, інтелектуальних і фізичних сил виконавців. Він повинен вміти аналізувати, оцінювати й прогнозувати ефективність роботи підприємства; розробляти концепцію його реконструкції або розширення; обґрунтовувати варіанти інвестування; складати бізнес-план з урахуванням факторів ризику; системно планувати проект, розробляти його кошторис і бюджет; підбирати команду проекту та управляти можливими конфліктними ситуаціями; організовувати оптимальні процедури закупівель і укладати контакти на постачання; забезпечувати якість проекту та його інформаційне забезпечення.

Управління здійснюється протягом усього життєвого циклу проекту і на кожній фазі характеризується поєднанням певних процесів, що представляють собою комплекс дій, спрямованих на вирішення конкретних завдань управління та отримання певного результату.

У ході здійснення передінвестиційної фази розробляється пакет проектної документації, інвестиційної фази - створюється інвестиційний об'єкт (купується, будується, синтезується), експлуатаційної - реалізується продукт або надається послуга за проектом. Так, наприклад, в проектах поповнення парку транспортних засобів такими результатами є наступні: на передінвестиційній фазі - проектна документація (Project Documentation, Design of Project), інвестиційній фазі - транспортний засіб, фазі експлуатації - транспортна послуга. Всі продукти проекту взаємопов'язані і взаємозалежні. Їх формування в тимчасовому аспекті є результатом виконання впорядкованої послідовності робіт кожної фази.

 

Життєвий цикл проекту поповнення парку транспортних засобів

 

Навчання проводиться як в очній, так і в заочній формах протягом одного навчального року з виконанням на завершальному етапі випускної магістерської роботи.

Організаційно-управлінський напрямок магістерської роботи передбачає:

 • розробку питань організації управління проектною діяльністю;
 • розробку техніко-економічних обґрунтувань проектів створення, реконструкції, вдосконалення виробничих, управлінських та інших процесів на підприємствах різних галузей народного господарства;
 • розробку інформаційного забезпечення для супроводу процесів управління проектами;
 • вдосконалення методів управління підсистемами (змісту, часу, ресурсів, вартості, закупівель і поставок, ризиків, комунікацій, персоналу) в проекті, в тому числі, з використанням сучасних інформаційних технологій;
 • пошук способів і напрямків вдосконалення умов управлінської праці в режимі проектної діяльності, підвищення його ефективності.

Науково-дослідницький напрямок передбачає:

 • розробку методик дослідження для ідентифікації та супроводу цілей і завдань проекту, що включають збір та систематизацію даних, як уже опублікованих, так і нових, формування даних в нові блоки і пропозиції щодо складу інформаційного забезпечення;
 • <liрозвиток методів основних складових проектного аналізу - технічного, комерційного, фінансового, інституційного, соціального, екологічного, економічного;
 • дослідження впливу різних факторів зовнішнього і внутрішнього середовища проекту на його результативність;
 • теоретичне обґрунтування шляхів підвищення ефективності функціонування підприємств і груп підприємств галузевої та регіональної приналежності на основі методологій управління проектами.

Особливо слід відзначити широкий спектр тематики робіт магістрів, яка торкається як проблем власне морського транспорту, так і інших практичних областей.

Досвід, висока професійна кваліфікація і майстерність науково-педагогічних кадрів ОНМУ дозволяють їм керувати також дисертаційними дослідженнями в галузі управління проектами.

В університеті успішно функціонує спеціалізована вчена рада з правом прийняття до захисту докторських і кандидатських дисертацій. Проводиться експертиза наукових робіт даного профілю.

Таким чином, в ОНМУ діє східчата система підготовки фахівців у сфері управління проектами, яка включає підготовку фахівців з вищою освітою освітньо-кваліфікаційного рівня магістра, а також підготовку наукових кадрів, в числі яких - практики з управління проектами, сертифіковані UPMA відповідно до програм міжнародної сертифікації.

доктор економічних наук, професор,

зав.кафедрою «Системний аналіз і логістика» ОНМУ Лапкина І.А.

Центр освітніх послуг є структурним підрозділом університету, у складі якого функціонують три сектори: 

 • Сектор післядипломної освіти та підвищення кваліфікації;
 • Сектор довузівської підготовки;
 • Сектор дистанційного навчання.

Центр займається організацією та проведенням навчального процесу шляхом надання освітніх послуг для:

 • слухачів курсів підвищення кваліфікації та перепідготовки спеціалістів (за спеціальностями/ спеціалізаціями ОНМУ);
 • слухачів курсів довузівської підготовки (в тому числі підготовчих курсів для іноземних громадян);
 • студентів і слухачів різних форм навчання, що повторно або додатково вивчають окремі дисципліни (в тому числі за дистанційною формою навчання).

Окремою функцією Центру є координація діяльності підрозділів університету у створенні та впровадженні дистанційних технологій навчання в ОНМУ.

 

Директор центру освітніх послуг

Стовпець
Василь Григорович

 
доцент, кандидат філол. наук,
член-кореспондент Української
академії наук

 

Положення про Центр освітніх послуг

 

Графік роботи Центру освітніх послуг:

понеділок - п'ятниця: з 8-30 до 16-00

технічна перерва: з 12-00 до 13-00.

Контакти Центру освітніх послуг:

Адреса: 65029, м. Одеса, вул. Мечникова, 34, ауд. 217 лаб. корп., ОНМУ.

Телефон /факс: +38 (048) 728-13-47 (диспетчер – Храпонічева Алла Вікторівна)

Телефон: +38 (048); 732-22-47; +38 (048); 732-23-46

Е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.; Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Дочірні категорії

Наверх